! Detta evenemang har redan varit

Färdigkvalade ekipage

Här hittar du de färdigkvalade ekipagen för alla klasser på Elmia Scandinavian Horse Show. Läs mer om de färdigkvalade ekipagen för de yngre hästarna och Agria Risings Start här.

Direktkvalificerade Volkswagen Rising Star i samarbete med Agria

Gold
Christina Persson - Nadal K (SWB)
Ida Nilsson - Falabama II S
Cassandra Heiskanen - Port Ellen
Sofia Stamborg - Heiko
Frida Karlsson - Gucci
Ewa Hellström - Fumonia R 10
Jennifer Bratt - Gamorka
Hilda Gustavsson - Tussilage de Baucis (SWB)
Emelie Nykvist - Lara
Olivia Munkberg - Zoho Q
Martina Liljegärd - Quidam de soleil
Lotta Norrman - Beatrix (2) (SWB)
Evelina Höglund - Camara TL (SWB)
Louise Bonde - Fifi (SWB)
Sandra Wenlöf - Dirty Devil 2
Ellen Gorgiev - Constanza Rose
Felicia Gårdlund - Wildcat
Ella Larsson - Elvis
Carl Eriksson - Dee Sign
Anne-Sophie Lagergren - Fern W

Silver
Emmy Nilsson - Secreto LS La Silla 2
Elin Wessberg - Zouzou
Sofia Stamborg - Heiko
Johanna Wall - Zelma SN
Annelie Svalenborn - Ecuador
Peter Månsson - Paula W
Wilma Fransson - Carlo
Izabella Bosäter - Spice Girl
Maja Törnblom - Hera
Matilda Åkerström - Fairytale
Viola Åman - Risini Nolinge (SWB)
Frida Petersson - Dulocia
Sofia Norrthon - Cabo San Lucas (SWB)
Ellen Gorgiev - Aquilejia
Mia Granström - Hoppsan Hedvig Gudesjö
Linda Persson - Lucky Spirit
Evelinne Lindqvist - Granny´s Choice Gii
Elvira Björn-Asplund - Zourbet EM
Emelie Hansson - Her Heiress
Nora Billgert - Versaille V
Sophie Oberegger - Chacclight
Maja Johansson - Jagger (SWB)
Felicia Johansson - Action Man (SWB)
Saga Kwarnmark - Dara
Ida Wiktorsson - Just Joy
Mira Schild Berglind - Waldprinzessin
Evelina Siverholm - Rubin II
Julia Hansson - Eclipse
Maria Bruno - Future
Emma Ottosson - Quite May
Maria Sjögren - Zeus
Maja Pålsson - Toffee 8
Vendela Wallman - Camera VT
Michelle Svensson - W Magic
Agnes Olsson - Arrac
Johanna Atte - For Tender
Anna Adolfsson - Goldfinger
Hilma Hansback - I Am Legend
Felicia Wiotti - Vivianne
Daniel Siverholm - Lauren Bacall
Louise Bonde - Phoebe M&C
Linnea Andersson Fuller - Ma Kleine (34) (SWB)
Disa Jacobsson - Feldorado
Anette Holmberg Roth - Cardini Carpe Diem
Anders Wingqvist - Eclipse W
Ida Larsson - Celine 133
Nadja Losman - Ekita
Ida Linderson - C. Indianna Classic
Ulrika Svensson - Feldwunder (SWB)
Sofia Gustafsson - Cannavaro
Johanna Lassnack - X Saphira
Ida Hallgren - Louisiana (38) (SWB)
Josefin Wall - Alou du Balou
Elsa Ekman - Dutmiewat
Isabella Fransson - Chelsea RTG
Camilla Siemerling - Carefully (SWB)
Pepijn Ott - Kanel (F. 1)
Julie Tronrud - Latino
Lisa Göthlander - Gabriela
Tindra Cordasic - Märtha
Anna Ingvarsson - Ascona

Färdigkvalade 4-åringar

Dortheasmindes Rockey 1373
Buskahagas Zhakti
Formalin
Hollys Final
Davalerian
Vilard´s Fürstwin
Ikarastar-K van´t kattenheye
Atterupsgaards Miley
El Tigre
Fredensdals Valegra
Fit for fun
Nathan der Weiben J

Seniorer

Peder Fredricson
Rolf Göran Bengtsson
Stephanie Holmén
Fredrik Jönsson
Angelie von Essen
Jens Wickström
Niklas Arvidsson
Jacob Hellström
Stina Lillje
Viktor Melin
Fredrik Spetz
Josephine Karlsson
Marcus Westergren
Linda Heed
Alexandra Eriksson
Helena Persson
Magnus Jacobsson
Robin Ingvarsson
Jens Fredricson
Jörgen Larsson
Linn Widmark
Shane Carey
Alexander Zetterman
Henrik Lannér
Matilda Pettersson

U25

Karin Martinsen
Alice Tapper
Rebecca Hallberg Fischer
Sissela Smith
Antonia Pettersson Häggström Reserv 1

Junior

Janelle Larsson Staralme Esc Z
Ottilia Lundgren Ti Quenta B
Beata Hermelin VDL Titanic
Linnéa Larsdotter Conoc
Ottilia Lundgren Melker af Herred
Stina Efraimsson Dana
Michelle Cranning Hillgren Udermus
Axelina Pettersson Häggström Evita
Emma Johansson Nouveau
Ingemar Hammarström Captain Sparrow 5
Wilma Jacqueline Glans Alma. A Reserv 1
Annie Unghanse Camomill Reserv 2
Lucas Arvidsson Aquad'or Reserv 3

YR

Hugo Wihlmark Chamie RTG
Mikaela Gustaphson Cum Laude 5
Antonia Pettersson Häggström Chickflick K

Emelie Hugosson Feldt Turmlin 1202
Alice Tapper Quincy
Wilma Marklund Clara 86
Andrea Falk Akonit S
Alice Tapper Cougar Q
Alice Tapper Doge Dogelito
Stella Röhlcke Delina
Isabell Eklöf Wizard V Reserv 1
Clara Lindgren Naomi Reserv 2
André Brandt Miss Hope Reserv 3

Kat B

Selma Staffare Parc Chit Chat
Nelly Lindgren Stald Fox's Mr Fox
Filippa Heldemar Fantastic Fanny
Alicia Jönberg Amelia
Linn Arvidsson Eivor
Linn Arvidsson Sting's Yaris
Ellen Hammarström Tullohea Minnie
Julia Andersson Magneto Sprite

Kat C

Izabelle Stolth Steel Flight
Lilly Johansson Small Titan
Nicole Wasmuth Banin Dubh
Thea Gånehed Woodfield Night Light
Ida Selin Fredbos Mesterix
Ebba Danielsson Smithstown Toodles
Amanda Möller Hembys Florian RNF 222
Alice Rosenqvist Ballinvella Polly

Kat D

Ingemar Hammarström Ocean Des As
Erik Nordström Flammabyggets Hamlet
Sally Wikner Mystic Impact
Mathilda Bohlin Miclas Aristocrat
Philip Svitzer Zabrino
Signe Svensson Bright Eyes
Frida Karlsson Tinnerath Lad
Jennifer Bratt Donnacha Ban

7 år

Confidence CC (SWB)
Crusader Ice (SWB)
Casemiro CC
Luchón (SWB)
So Precious (SWB)
Grand Espoir SN (SWB)
Gisborne VDL 1310
Conrad
Clara Faut
Cohinoor de Vil
Ca Cozé (SWB)
Chapman
White Light Moment (SWB)
Cosmopolit
Colada
Evanescence
Gelatina Reserv 1
Chardonnay Reserv 2
Indiana Reserv 3

Läs mer om de färdigkvalade ekipagen för de yngre hästarna och Agria Risings Start här.

Elmia